tbtcreative logo

BLOG

Creative Blog

.

Instagram reklam ile satışlarınızı arttırın!

Sosyal medya pazarlamasının çok önemli bir hal aldığı şu günlerde, firmalar reklam paylarını arttırmaya başladı. Özellikle internet üzerinden satış yapan veya marka değerini arttırmak isteyen işletmeler sosyal medya pazarlamasına önemini daha da arttırıyor. Bildiğiniz üzere Google Adwords en kolay pazarlama yollarından birtanesidir. Bundan sonra ise reklam verilebilecek diğer sosyal platformlar yer alır.

Aylık belirlediğiniz bütçeye göre aramalarda çıkar ve iyi bir marketting ajansla çalışırsanız bu maliyetleri de oldukça düşürürsünüz. Daha sonrasında ise yine tecrübeli bir ajans ile çalışıyorsanız kendinizi sosyal medya'nın içinde bulursunuz ve reklam maliyetlerinizin içine bu harcamalarıda koymak zorunda kalırsınız. Facebook, twitter, printerest, linkedin gibi sosyal platformlarda tanıtım yapmak özellikle ürün bazlı çalışan işletmeler için oldukça kazançlı bir reklam yatırımıdır.Bilindiği gibi Facebook üzerinden Google Adwords'e benzer nitelikle bir çalışma yapılarak reklam vermek kolaydı. Fakat bir twitter veya instagrama reklam vermek hem maliyet açısından hemde sürdürülebilirlik olarak pekde tercih edilir olmuyordu. Son zamanlarda Instagram'ın yapmış olduğı düzenlemeler sayesinden artık Instagrama'da reklam vermek oldukça basit bir hal aldı. Ama yinede bizim tavsiyemiz bu konuda uzman kişilerden destek alın. Mesela tbtcreative reklam ajansından ;)

Peki 400 milyondan fazla kullanıcısı olan Instagram bize ne tarz reklam seçenekleri sunuyor?

  • Landscape fotoğraf ve videolar,
  • 30 saniyeye kadar süren videolar,
  • Kısa zamanda geniş kitleye ulaşmak için kullanılabilecek Marquee,
  • Facebook ile yapılan çapraz kampanyalar,


Bu reklam türlerinden birini kullanarak marka değerinizi arttırabilir, ürün bazlı tanıtımlarınızda satışlarınızı yükseltebilir, kullanmak istediğiniz en fazla 30 saniyelik bir videoyu tanıtabilirsiniz.

Sizde Instagram reklamları hakkında daha detaylı bilgi istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bu iletiyi puanla:
En İyi 50+ Ücretsiz Lightroom Eylemleri
Firmanızı Google haritalar'a kaydedin

Yorumlar

 
Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
Misafir
Cuma, 17 Eylül 2021